روانشناس کودک

تاریخ:سه شنبه 16 آبان 1396-11:01 ق.ظ

روانشناس کودک

از آنجایی که کودکان در برخی موارد به صورت غریزی و به صورت افراطیاحساسی عمل می کنند بنابراین بسیاری از والدین را دچار سردرگمی می کنند . درمواردی والدین از رفتار ها و اعمال آنها متعجب شده ، نمی توانند با آنها رابطهبرقرار کنند . درک کردن کودکان نیازمند دانش فهمیدن و دانستن نیاز ها و متد فکریآنها است. اگر والدین بدانند که کودکشان چگونه فکر می کند و دنیا را می بیند بهطور قطع می توانند بهتر با آنها رابطه داشته و درکشان کنند. این امر نیازمندمطالعه بیشتر و آموزش دیدن در باره روش های فرزند پروری می باشد.

روانشناسی کودک

تا کنون والدین به صورت خودآگاه یا ناخودآگاه این آموزش ها را از پدربزرگ ها و مادر بزرگ ها ، فامیل ، اطرافیان ، دوستان و آشنایان دریافت کرده اند .امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و صنعت و وارد شدن دنیای مجازی به دنیای واقعیروش های تربیتی بسیار تغییر کرده اند . دیگر روش های تربیتی سنتی پاسخگو نیستند ووالدین باید روش های نوین و استاندارد تربیت کودک و نوجوانشنان را بیاموزند.

شاید شما هم یکی از والدینی باشید که بگویید این موضوع اهمیت خاصیندارد و همانگونه که ما تربیت شدیم فرزندمان را نیز تربیت می کنیم. اما ممکن استاین متد فکری سبب بروز اختلالاتی مانند : بیش فعالی ، افسردگی ، اضطراب اجتماعی ،خود آزاری و خودکشی شود . در کنار این موارد والدین به صورت قطع می توانند تمامیاختلالات خود را به فرزندشان منتقل کنند . هم به صورت وراثتی و هم به صورت محیطی.به گونه ای که اغلب والدین وسواسی کودکان وسواسی دارند و اغلب والدین پرخاشگرکودکانی دارند که در راستای رسیدن به توجه و پذیرش محبت به افرادی جدا از خانوادهخود رجوع می کنند که شاید سبب دوستی های غیر سالم ، روابط نامشروع  و بیماری هایی چون هپاتیت ، ایدز و ... شود .

پیشگیری بهتر از درمان است.

سعی کنیم همواره بیاموزیم تا توانایی پیشگیری را در خود تقویت کرده وحتی در دوران درمان بدانیم چه کنیم. روانشناسان کودک می توانند در این زمینه بهوالدین کمک شایانی کنند . روانشناس کودک به راحتی می تواند فرزند شما را شناخته ودر راستای رشد و تعالی او شما را اهنمایی کند. در برخی موارد نیز روانشناس کودک میتواند اختلالات کودکان را شناسایی و آن را درمان کند .

مشاوره تلفنی

میتوان در صورت نداشتن وقت کافی از مشاوره تلفنی کودک و نوجواناستفاده کرد  چرا که روشی مناسب جهت آموزشو ارزیابی می باشد .
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات()