تبلیغات
مشاوران تهران - بیش فعالی در کودک

بیش فعالی در کودک

تاریخ:چهارشنبه 8 آذر 1396-10:32 ق.ظ

بیش فعالی در کودک :

وجود اختلال بیش فعالی و کم توجهی در کودکان نگرانیبسیاری از والدین است . گاهی والدین  جنب وجوش و فعالیت زیاد کودک را بیش فعال نامگذاری می کنند و گاهی نیز به فعالیت هایبیش از اندازه کودک بی توجهی می کنند .

با این اوصاف می بینیم که تشخیص بیش فعالی کودک مهم است ؛دراین شرایط  روانشناس کودک می تواندبا صحبت کردن با کودک و انجام آزمایشاتی متوجه وجود این اختلال درکودک شوند که براساس معیارهای درست تشخیص داده می شود .

سن تشخیص بیش فعالی کودک :

سن تشخیص بیش فعالی در کودکان متفاوت است . بطور کلی تشخیصبیش فعالی در نوزادان ، شناسایی خصوصیات و علائم کودکان بیش فعال از اهمیت  زیادی برخودار است که برای پیشگیری از پیشرفتاین اختلال او را به یک متخصص کودک برده و برای درمان او اقدام کنید .

ملاکهای تشخیص بیش فعالی کودک :

کودکان بیش فعال ؛ اکثرا در انجام تکالیفمدرسه و کارهای دیگر تمرکز و توجه لازم را ندارد .

وقتی با آنها صحبت می کنید به صحبت های شما گوش نمی دهندو رعایت کردن نظم در انجام کارهای مدرسه و شخصی برایش مشکل است .

کودکان بیش فعال با وجود فعالیت زیادی که دارند ولیبا این وجود احساس تنهایی می کنند و افسرده  بنظر می رسند .

 آنها به بازیهای پر سر و صدا علاقه دارند  و باکوچکترین صدا حواسشان پرت می شود و گاهی وسایلشان را گم میکند بطور کلی فراموش کاری دارند .

معمولا  زیاد حرفمی زند و به نوبت صحبت کردن برایشان دشوار است . از کوچکترین حرف دلگیر میشوند به گونه ای که تصور می شود لجباز و کینه توز هستند . گاهی کودک زودعصبانی می شود و شروع به پرخاشگری و کتک زنی می کند .

نکات مهم تشخیص :

در نظر داشته باشید که ممکن است کودک سالم و خوب باشد و فقطبازیگوشی داشته باشد . کودک بازیگوش علاوه بر اینکه فعالیت و تحرک بالاییدارد اما بازدهی خود را در تحصیل و روابط اجتماعی از دست نمی دهدولی کودک بیش فعال با وجود فعالیت های زیاد دارای مشکلات رفتاری وهمینطور مشکل در تحصیل و یادگیری است .

با توجه به مطالب فوق در صورت وجود کوچکترین مشکل برایتشخیص بیش فعالی کودک با متخصص روانشناس یا مشاوره کودک مراجعه کنید و در صورت عدمدسترسی و ناتوانی در پرداخت هزینه مرکز مشاوران می توانید با مشاوران تلفنی وآنلاین رایگان تماس بگیرید و با مشاوران کودک مشورت کنید .

 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات()